Vishay/Dale RLR20C9101GMB14
RLR20C9101GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9101GMB14
Brief Description
RES 9.1K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9101GMB14.pdf
Availability of RLR20C9101GMB14
QUANTITY
RLR20C9101GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9101GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C9101GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9101GMB14
Related LinksRLR20C9, RLR20C9101GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9101GMB14 Details Description
Related parts for RLR20C9101GMB14
RES SMD 25.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO214AC datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPDT 42TQFN datasheet.pdf
RES SMD 83.5 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 500' datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT datasheet.pdf