Vishay/Dale RLR20C93R1FRBSL
RLR20C93R1FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C93R1FRBSL
Brief Description
RES 93.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C93R1FRBSL.pdf
Availability of RLR20C93R1FRBSL
QUANTITY
RLR20C93R1FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C93R1FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C93R1FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C93R1FRBSL
Related LinksRLR20C9, RLR20C93R1FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C93R1FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C93R1FRBSL
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 524MA 437 MOHM datasheet.pdf
RES 125 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 31 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR BLACK datasheet.pdf