Vishay/Dale RLR32C1000GRRSL
RLR32C1000GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1000GRRSL
Brief Description
RES 100 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1000GRRSL.pdf
Availability of RLR32C1000GRRSL
QUANTITY
RLR32C1000GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1000GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1000GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1000GRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1000GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1000GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C1000GRRSL
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
RELAY OPTO MULTIFUNC 120MA 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 3A 12V datasheet.pdf
ISRB PULSE TRANSFORMER SMD 0.5A datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 3000 Gates, 50MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC44 IC datasheet.pdf