Vishay/Dale RLR32C1002FPRE6
RLR32C1002FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1002FPRE6
Brief Description
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1002FPRE6.pdf
Availability of RLR32C1002FPRE6
QUANTITY
RLR32C1002FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1002FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1002FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1002FPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1002FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1002FPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1002FPRE6
IDC CABLE - MSR50A/MC50G/MSR50A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf