Vishay/Dale RLR32C1003GMBSL
RLR32C1003GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1003GMBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1003GMBSL.pdf
Availability of RLR32C1003GMBSL
QUANTITY
RLR32C1003GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1003GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1003GMBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1003GMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1003GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1003GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1003GMBSL
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 100A TDSON-8 datasheet.pdf
STD PWR TIMER W/BARRIER datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 42 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
47UF 35V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf