Vishay/Dale RLR32C1004GRRE6
RLR32C1004GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1004GRRE6
Brief Description
RES 1M OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1004GRRE6.pdf
Availability of RLR32C1004GRRE6
QUANTITY
RLR32C1004GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1004GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1004GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1004GRRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1004GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1004GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1004GRRE6
SENS PROX M8 1.5MM SHLD 5M-CABLE datasheet.pdf
TEMPATURE SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V 0605 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
PLIERS LONG NOSE 6.3" datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 3SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 0.1NH 850MA 50 MOHM datasheet.pdf