Vishay/Dale RLR32C10R0FRRSL
RLR32C10R0FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C10R0FRRSL
Brief Description
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C10R0FRRSL.pdf
Availability of RLR32C10R0FRRSL
QUANTITY
RLR32C10R0FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C10R0FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C10R0FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C10R0FRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C10R0FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C10R0FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C10R0FRRSL
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 165 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN HDR 10PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 7P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
OSC MEMS 68.695MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf