Vishay/Dale RLR32C11R5FMBSL
RLR32C11R5FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C11R5FMBSL
Brief Description
RES 11.5 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C11R5FMBSL.pdf
Availability of RLR32C11R5FMBSL
QUANTITY
RLR32C11R5FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C11R5FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C11R5FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C11R5FMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C11R5FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C11R5FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C11R5FMBSL
SWITCH REED 10-20AT SPST .25A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 195A TO262 datasheet.pdf
INDICATOR RED LED CLEAR/WHITE CA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 6POS TIN datasheet.pdf
IC LOAD MGMT SWITCH ADV 6-WLCSP datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE CR R/A datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 400MHZ 84BGA datasheet.pdf
DDR4 DIMM 25 DEG TH 76AULF datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
5900UF 20V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf