Vishay/Dale RLR32C1301FRRSL
RLR32C1301FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1301FRRSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1301FRRSL.pdf
Availability of RLR32C1301FRRSL
QUANTITY
RLR32C1301FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1301FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1301FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1301FRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1301FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1301FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C1301FRRSL
CABLE NULL MODEM DB9M TO DB9F datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP TIN datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 7A 300V datasheet.pdf
LED COB CXA3590 3500K WHT SMD datasheet.pdf
IC AUDIO PWR AMP 1.1W 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf