Vishay/Dale RLR32C1501GRB14
RLR32C1501GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1501GRB14
Brief Description
RES 1.5K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1501GRB14.pdf
Availability of RLR32C1501GRB14
QUANTITY
RLR32C1501GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1501GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1501GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1501GRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1501GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1501GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C1501GRB14
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 ALUM 1-1/4" datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
HDM 9SAPR110D G datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf