Vishay/Dale RLR32C1821FMBSL
RLR32C1821FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1821FMBSL
Brief Description
RES 1.82K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1821FMBSL.pdf
Availability of RLR32C1821FMBSL
QUANTITY
RLR32C1821FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1821FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1821FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1821FMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1821FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1821FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1821FMBSL
DEKAFIX GW 5 MARKED 119 50/CD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 9POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC GATE 2.5K SO14 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf