Vishay/Dale RLR32C1822FMBSL
RLR32C1822FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1822FMBSL
Brief Description
RES 18.2K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1822FMBSL.pdf
Availability of RLR32C1822FMBSL
QUANTITY
RLR32C1822FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1822FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1822FMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1822FMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1822FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1822FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1822FMBSL
DIODE ZENER 27V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC VIDEO COLOR SUPRIMPOSER 20DMP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA datasheet.pdf
16 CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 47PF 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO JACK 50 OHM datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
HDM W/FA SAPR145F200F G CUT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf