Vishay/Dale RLR32C1823FMBSL
RLR32C1823FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1823FMBSL
Brief Description
RES 182K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1823FMBSL.pdf
Availability of RLR32C1823FMBSL
QUANTITY
RLR32C1823FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1823FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1823FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1823FMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1823FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1823FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1823FMBSL
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TEST LEAD 22AWG 300V WHITE 100' datasheet.pdf
CONN MALE-ON-WIRE 20POS 28AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
MCU ARM 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 20POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 2A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 9SIP datasheet.pdf