Vishay/Dale RLR32C18R0GMRSL
RLR32C18R0GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C18R0GMRSL
Brief Description
RES 18 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C18R0GMRSL.pdf
Availability of RLR32C18R0GMRSL
QUANTITY
RLR32C18R0GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C18R0GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C18R0GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C18R0GMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C18R0GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C18R0GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C18R0GMRSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 3LVL .600 48POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 4V SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE .050 170POS DR TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU ARM 1.25MB FLASH 337NFBGA datasheet.pdf
256 WHT 2"X60YD BULK datasheet.pdf