Vishay/Dale RLR32C1R50GRRSL
RLR32C1R50GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1R50GRRSL
Brief Description
RES 1.5 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1R50GRRSL.pdf
Availability of RLR32C1R50GRRSL
QUANTITY
RLR32C1R50GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1R50GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1R50GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1R50GRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1R50GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1R50GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C1R50GRRSL
IC MPU SUPERVISOR 2.20V 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN JACK 12POS MALE SOLDER GOLD datasheet.pdf
SHOULDER SCREW KNOB SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
RING TERM NON INS 4AWG datasheet.pdf
5X4 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 9KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf