Vishay/Dale RLR32C2000GRRSL
RLR32C2000GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2000GRRSL
Brief Description
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2000GRRSL.pdf
Availability of RLR32C2000GRRSL
QUANTITY
RLR32C2000GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2000GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2000GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2000GRRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2000GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2000GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C2000GRRSL
LED 5MM VERT RED/GRN DIFF PCMNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ENABLE 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf