Vishay/Dale RLR32C2001GRB14
RLR32C2001GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2001GRB14
Brief Description
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2001GRB14.pdf
Availability of RLR32C2001GRB14
QUANTITY
RLR32C2001GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2001GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2001GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2001GRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2001GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2001GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2001GRB14
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER DCM 8DSO datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
ARS (RS) HIGH FREQUENCY RELAY datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 24LBGA datasheet.pdf
2P 30A 1000VDC MFH FOR 10X38 GPV datasheet.pdf