Vishay/Dale RLR32C2002FMRSL
RLR32C2002FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2002FMRSL
Brief Description
RES 20K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2002FMRSL.pdf
Availability of RLR32C2002FMRSL
QUANTITY
RLR32C2002FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2002FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2002FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2002FMRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2002FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2002FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C2002FMRSL
FERRITE CHIP 150OHM 25% 1206 SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 1W datasheet.pdf