Vishay/Dale RLR32C2003FMBSL
RLR32C2003FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2003FMBSL
Brief Description
RES 200K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2003FMBSL.pdf
Availability of RLR32C2003FMBSL
QUANTITY
RLR32C2003FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2003FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2003FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2003FMBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2003FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2003FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C2003FMBSL
DIODE GEN PURP 40V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 20POS 28-26 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.400" 5MM 3LD datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 7.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf