Vishay/Dale RLR32C2003FMRSL
RLR32C2003FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2003FMRSL
Brief Description
RES 200K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2003FMRSL.pdf
Availability of RLR32C2003FMRSL
QUANTITY
RLR32C2003FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2003FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2003FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2003FMRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2003FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2003FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C2003FMRSL
IC RFID TXRX 13.56MHZ 20-SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 4.5A SOT89 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A AUTO LINK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf