Vishay/Dale RLR32C20R0GMBSL
RLR32C20R0GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C20R0GMBSL
Brief Description
RES 20 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C20R0GMBSL.pdf
Availability of RLR32C20R0GMBSL
QUANTITY
RLR32C20R0GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C20R0GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C20R0GMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C20R0GMBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C20R0GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C20R0GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C20R0GMBSL
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 10K OHM 12SRT datasheet.pdf