Vishay/Dale RLR32C2153FRB14
RLR32C2153FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2153FRB14
Brief Description
RES 215K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2153FRB14.pdf
Availability of RLR32C2153FRB14
QUANTITY
RLR32C2153FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2153FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2153FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2153FRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2153FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2153FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2153FRB14
IC OTP 512KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
LED 7-SEG DUAL CC RED RHDP .56" datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 2.3V 16SOIC datasheet.pdf
SLIMDWR 2P PINV SCREW AG datasheet.pdf
60UF 25V 8X17.5 85C AXI datasheet.pdf