Vishay/Dale RLR32C2210FMB14
RLR32C2210FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2210FMB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2210FMB14.pdf
Availability of RLR32C2210FMB14
QUANTITY
RLR32C2210FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2210FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2210FMB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2210FMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2210FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2210FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2210FMB14
IC REG LDO 3.3V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
ACCELEROMETER MEMS 3AXIS 16-LGA datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
DIA 3MM 2MM PW PNP NC datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf