Vishay/Dale RLR32C2210FMB14
RLR32C2210FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2210FMB14
Brief Description
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2210FMB14.pdf
Availability of RLR32C2210FMB14
QUANTITY
RLR32C2210FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2210FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2210FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2210FMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2210FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2210FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2210FMB14
RACK ALUM 13X17X5.25 BLK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 150A AC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 2MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 635MA 400 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMC datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO HNG LVR datasheet.pdf