Vishay/Dale RLR32C2211FPRSL
RLR32C2211FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2211FPRSL
Brief Description
RES 2.21K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2211FPRSL.pdf
Availability of RLR32C2211FPRSL
QUANTITY
RLR32C2211FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2211FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2211FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2211FPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2211FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2211FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2211FPRSL
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 80MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 150A DO205AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 65POS THRUHL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 108W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.36UF RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf