Vishay/Dale RLR32C2321FRRE6
RLR32C2321FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2321FRRE6
Brief Description
RES 2.32K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2321FRRE6.pdf
Availability of RLR32C2321FRRE6
QUANTITY
RLR32C2321FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2321FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2321FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2321FRRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2321FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2321FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2321FRRE6
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 220MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BOX RECP 30 POS STAG datasheet.pdf