Vishay/Dale RLR32C2321FRRE6
RLR32C2321FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2321FRRE6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.32K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2321FRRE6.pdf
Availability of RLR32C2321FRRE6
QUANTITY
RLR32C2321FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2321FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2321FRRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2321FRRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2321FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2321FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2321FRRE6
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN ADAPTER 24P-24P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf