Vishay/Dale RLR32C2401GMB14
RLR32C2401GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2401GMB14
Brief Description
RES 2.4K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2401GMB14.pdf
Availability of RLR32C2401GMB14
QUANTITY
RLR32C2401GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2401GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2401GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2401GMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2401GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2401GMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2401GMB14
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND 6.5' SVT datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP 18000 UF 20% 10 V datasheet.pdf