Vishay/Dale RLR32C2402GPRSL
RLR32C2402GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2402GPRSL
Brief Description
RES 24K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2402GPRSL.pdf
Availability of RLR32C2402GPRSL
QUANTITY
RLR32C2402GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2402GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2402GPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2402GPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2402GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2402GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2402GPRSL
SCREWDRIVER SLOTTED 1.5MM datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf