Vishay/Dale RLR32C2403GPRSL
RLR32C2403GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2403GPRSL
Brief Description
RES 240K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2403GPRSL.pdf
Availability of RLR32C2403GPRSL
QUANTITY
RLR32C2403GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2403GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2403GPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2403GPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2403GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2403GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2403GPRSL
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SC59-3 datasheet.pdf