Vishay/Dale RLR32C2700GPRSL
RLR32C2700GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2700GPRSL
Brief Description
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2700GPRSL.pdf
Availability of RLR32C2700GPRSL
QUANTITY
RLR32C2700GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2700GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2700GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2700GPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2700GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2700GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2700GPRSL
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .105W STER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONTROL TEMP 85-250V PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 4KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf