Vishay/Dale RLR32C2870FMB14
RLR32C2870FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2870FMB14
Brief Description
RES 287 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2870FMB14.pdf
Availability of RLR32C2870FMB14
QUANTITY
RLR32C2870FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2870FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2870FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2870FMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2870FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2870FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2870FMB14
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FAN GUARD METAL 120MM datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD .154 MH G50 ZINC datasheet.pdf