Vishay/Dale RLR32C3010FMBSL
RLR32C3010FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3010FMBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 301 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3010FMBSL.pdf
Availability of RLR32C3010FMBSL
QUANTITY
RLR32C3010FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3010FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3010FMBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance卤1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient卤100ppm/掳C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3010FMBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3010FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3010FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C3010FMBSL
CONN HEADER 7POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 55A datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL R/A 30AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 72POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LJT 6C 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 2MM SQ LPRO .375" datasheet.pdf