Vishay/Dale RLR32C3011FPB14
RLR32C3011FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3011FPB14
Brief Description
RES 3.01K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3011FPB14.pdf
Availability of RLR32C3011FPB14
QUANTITY
RLR32C3011FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3011FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C3011FPB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3011FPB14
Related LinksRLR32C3, RLR32C3011FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3011FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C3011FPB14
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT323 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET TORX 7PC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 2000V 300A TO-118 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
RTD TEMP SENSOR datasheet.pdf
TRANSFORMER 1:2CT 40UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf