Vishay/Dale RLR32C3013FRRSL
RLR32C3013FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3013FRRSL
Brief Description
RES 301K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3013FRRSL.pdf
Availability of RLR32C3013FRRSL
QUANTITY
RLR32C3013FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3013FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3013FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3013FRRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3013FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3013FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C3013FRRSL
IC REG/CTRLR ACPI DUAL DDR 28QFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.220" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 1.93" 10/PK datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PIVOT PIN FOR TAPE SUPPORT 24856 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf