Vishay/Dale RLR32C3093FMR64
RLR32C3093FMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3093FMR64
Brief Description
RES 309K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3093FMR64.pdf
Availability of RLR32C3093FMR64
QUANTITY
RLR32C3093FMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3093FMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C3093FMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3093FMR64
Related LinksRLR32C3, RLR32C3093FMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3093FMR64 Details Description
Related parts for RLR32C3093FMR64
IC MONITOR VOLTAGE UNIV 8DIP datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 10POS M-F 12" datasheet.pdf
THERM 39 OHM 250V PTC RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 48CABGA datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP datasheet.pdf
4021 ELARA MOON MODULE BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf