Vishay/Dale RLR32C3300GRBSL
RLR32C3300GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3300GRBSL
Brief Description
RES 330 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3300GRBSL.pdf
Availability of RLR32C3300GRBSL
QUANTITY
RLR32C3300GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3300GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3300GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3300GRBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3300GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3300GRBSL Details Description
Related parts for RLR32C3300GRBSL
BATTERY PACK NIMH 8.4V 1150 MAH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M40 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf