Vishay/Dale RLR32C3303GMRE6
RLR32C3303GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3303GMRE6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 330K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3303GMRE6.pdf
Availability of RLR32C3303GMRE6
QUANTITY
RLR32C3303GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3303GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3303GMRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3303GMRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3303GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3303GMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3303GMRE6
BUSHING SPLIT 0.375" NYLON WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR 200MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CRIMPING TOOL datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf