Vishay/Dale RLR32C3323FMB14
RLR32C3323FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3323FMB14
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3323FMB14.pdf
Availability of RLR32C3323FMB14
QUANTITY
RLR32C3323FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3323FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C3323FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3323FMB14
Related LinksRLR32C3, RLR32C3323FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3323FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C3323FMB14
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 250V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TAPE VHB WHITE 1/2" GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.810" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V JB 0805 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
2MM H.M. 8 + 2 ROW TYPE E PI datasheet.pdf