Vishay/Dale RLR32C33R0GRRSL
RLR32C33R0GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C33R0GRRSL
Brief Description
RES 33 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C33R0GRRSL.pdf
Availability of RLR32C33R0GRRSL
QUANTITY
RLR32C33R0GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C33R0GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C33R0GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C33R0GRRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C33R0GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C33R0GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C33R0GRRSL
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 4CH GAMM CORR BUFF 14-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS 1.4850MHZ CMOS SMD datasheet.pdf