Vishay/Dale RLR32C34R8FRRSL
RLR32C34R8FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C34R8FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.8 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C34R8FRRSL.pdf
Availability of RLR32C34R8FRRSL
QUANTITY
RLR32C34R8FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C34R8FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C34R8FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C34R8FRRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C34R8FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C34R8FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C34R8FRRSL
RES 110K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10WDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 12.8K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf