Vishay/Dale RLR32C3602GMR64
RLR32C3602GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3602GMR64
Brief Description
RES 36K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3602GMR64.pdf
Availability of RLR32C3602GMR64
QUANTITY
RLR32C3602GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3602GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C3602GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3602GMR64
Related LinksRLR32C3, RLR32C3602GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3602GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C3602GMR64
TRANS NPN 6V 0.03A SS-MINI 3P datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf