Vishay/Dale RLR32C3652FMRE6
RLR32C3652FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3652FMRE6
Brief Description
RES 36.5K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3652FMRE6.pdf
Availability of RLR32C3652FMRE6
QUANTITY
RLR32C3652FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3652FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3652FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3652FMRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3652FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3652FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3652FMRE6
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EMITTER IR 935NM 50MA T-1 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 35NS 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8DFNS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf