Vishay/Dale RLR32C3830FRRE6
RLR32C3830FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3830FRRE6
Brief Description
RES 383 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3830FRRE6.pdf
Availability of RLR32C3830FRRE6
QUANTITY
RLR32C3830FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3830FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3830FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3830FRRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3830FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3830FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3830FRRE6
IC MONITOR SIX SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB R/A G ZINC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf