Vishay/Dale RLR32C39R0GPRE6
RLR32C39R0GPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C39R0GPRE6
Brief Description
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C39R0GPRE6.pdf
Availability of RLR32C39R0GPRE6
QUANTITY
RLR32C39R0GPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C39R0GPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C39R0GPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C39R0GPRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C39R0GPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C39R0GPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C39R0GPRE6
IC SW REG CONTROLLR SYNC 16-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT DL TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SLZF 5.08/4 OG datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 1K OHM 1610 datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.3A SYNC DIE datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf