Vishay/Dale RLR32C4120FRBSL
RLR32C4120FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4120FRBSL
Brief Description
RES 412 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4120FRBSL.pdf
Availability of RLR32C4120FRBSL
QUANTITY
RLR32C4120FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4120FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C4120FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4120FRBSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C4120FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4120FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C4120FRBSL
BATT PACK 12.0V 4/3A NIMH datasheet.pdf
IC DIAGNOSTIC SCN REG 3ST 24DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 2.3A (Switch) Backlight 24-QFN-EP (4x4) datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 9SIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf