Vishay/Dale RLR32C4421FPB14
RLR32C4421FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4421FPB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4421FPB14.pdf
Availability of RLR32C4421FPB14
QUANTITY
RLR32C4421FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4421FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C4421FPB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4421FPB14
Related LinksRLR32C4, RLR32C4421FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4421FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C4421FPB14
IC D/A CONV 16BIT R-R 16-SOIC datasheet.pdf
MOD TESEO GPS PLATFORM 144-LFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 125V datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf