Vishay/Dale RLR32C4533FRRE6
RLR32C4533FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4533FRRE6
Brief Description
RES 453K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4533FRRE6.pdf
Availability of RLR32C4533FRRE6
QUANTITY
RLR32C4533FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4533FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C4533FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4533FRRE6
Related LinksRLR32C4, RLR32C4533FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4533FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C4533FRRE6
IDC CABLE - MSD26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 36POS .51M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
Connector Socket 93 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf