Vishay/Dale RLR32C4640FRRSL
RLR32C4640FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4640FRRSL
Brief Description
RES 464 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4640FRRSL.pdf
Availability of RLR32C4640FRRSL
QUANTITY
RLR32C4640FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4640FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C4640FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4640FRRSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C4640FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4640FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C4640FRRSL
SENSOR 300PSIG 1/4NPT 4-20MA 2' datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 22MM 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 99MM datasheet.pdf
ICL 30 OHM 25% 1.5A 10.2MM datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + CWDM-SM1 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf