Vishay/Dale RLR32C4751FMBSL
RLR32C4751FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4751FMBSL
Brief Description
RES 4.75K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4751FMBSL.pdf
Availability of RLR32C4751FMBSL
QUANTITY
RLR32C4751FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4751FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C4751FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4751FMBSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C4751FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4751FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C4751FMBSL
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ADAPTER CBL 28-DIP TO 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 250VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
BCZ 3.81/18/180LRZE SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 75MA 2.8 OHM datasheet.pdf